Opiekunka osób starszych w Niemczech - jak zaaklimatyzować się w nowej rodzinie?

#2017-02-02 05:43:59 

Athena

Użytkownik

Cześć, jestem zdecydowana aby rozpocząć pracę jako opiekunka do osób starszych w Niemczech. Jak na razie rozglądam się za jakimiś ciekawymi ofertami, język znam i w Polsce zdobyłam doświadczenie w pracy z osobami starszymi i schorowanymi: byłam wolontariuszką w domu opieki, później przez pewien czas pracowałam z pewną starszą panią, która potrzebowała pomocy w codziennym życiu ze względu na chorobę. Jedyne czego się boję to to, że nie będę umiała się zaaklimatyzować w nowej, niemieckiej rodzinie. Wiadomo, w Polsce to jednak łatwiej, a tam niby język znam, ale ani kultury ani obyczajów za bardzo już nie… Czy macie jakieś porady w tej kwestii?
#2017-02-02 07:28:18 

Bałałajka

Użytkownik

Polecam Ci zajrzeć na stronę firmy Laxo Care Sp. z o.o.. Tam po pierwsze znajdziesz ciekawe oferty i sprawdzonych klientów, bo oni zajmują się wysyłaniem polskich opiekunek do osób starszych mieszkających w niemczech i też poradniki różniego rodzaju w tylu jakie trzeba spełniać warunki, co trzeba umieć i też jak sobie poradzić z mieszkaniem z obcą rodziną (przynajmniej na początku obcą), w obcym mieście i kraju.
#2017-02-02 10:22:14 

Bosonoga

Użytkownik

Prawda, tu masz nawet link do tego konkretnego poradnika, który by Cię interesował: http://laxocare.pl/jak-zaaklimatyzowac-sie-w-nowej-rodzinie/, poczytaj sobie, bo to naprawdę wiele wyjaśnia i od razu wiadomo z czym to się je.
#2017-02-02 13:06:23 

Athena

Użytkownik

Dziękuję Wam bardzo za pomoc i przydatne linki, już się zapoznaje.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015